Miasto z mgły

“Miasto z mgły” Carlosa Ruiza Zafóna. Wzruszająca lektura

Miasto z mgły” Carlosa Ruiza Zafona to nasz ostatni wyjazd do spowitej mgłą Barcelony. Bardzo zasmuciła nas wiadomość o śmierci Carlosa Ruiza Zafóna w zeszłym roku. Nikt tak jak on nie może dodać magii i tajemniczości do jego historii.

Czym w istocie jest ten zbiór?

To pożegnanie z miastem wiecznie spowitym we mgle. Zbiór jedenastu opowieści, które brzmią echem zapomnianego cmentarza książek. Po raz ostatni możecie cieszyć się prozą:

  • melancholia,
  • romantyczną,
  • spokojną,
  • wzruszającą.

Dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie znają jeszcze książek Zafona, jest to świetna okazja do nadrobienia zaległości. Musimy przyznać, że jesteśmy trochę zazdrośni, że po prostu my nie możemy tego w żadnej sytuacji zrobić. Ktoś kiedyś powiedział, że Zafón może stracić pamięć, żeby wrócić do książek. Całkowicie to rozumiemy.

Co tu spotkamy?

Aż trudno uwierzyć, że to już koniec, mamy tylko kilka historii. Może nie tak narracyjne jak powieści, ale bądźcie pewni, że zapomniane książki mają wszystkie cechy, które kochamy w serii poprzednich książek autora. Odnajdujemy w nich atmosferę zadumy, wyrafinowania i melancholii, której nigdzie nie ma. “Miasto z mgły” to hołd dla czytelników. Wydana pośmiertnie staje się hołdem złożonym autorowi przez wydawcę i jego najbardziej oddanych czytelników. Wierzymy, że Barcelona zawsze będzie magicznym miastem, w którym wzrośnie duch Zafóna. Pewnego dnia chcemy pójść w jego ślady i odwiedzić to miasto.

Jaki świat jest reprezentowany w tych opowieściach?

Carlos Ruiz Zafón jest bez wątpienia naszym guru. Z mgły, ciemnych ulic i smutnych dusz stworzył świat, do którego chcieliśmy wejść. Musieliśmy poczytać o mieście. Po cmentarzysku zapomnianych książek wszystko było naturalne. Z tych kilku historii szczególnie zapamiętano Lilę i budowniczego labiryntu. Reszta historii była mniej zapamiętywana. Jednak każda historia ma swój urok i szkoda pomyśleć, że magik niczego nie stworzy. Serdecznie polecamy tę książkę.

Jakie refleksje nas spotkają?


Ta książka będzie dla mnie niezapomniana. To zbiór opowiadań, w których autor stworzył świat pełen tajemnic. To wszystko doskonale wyjaśnia. Ta książka jest dla autora pożegnaniem, bo już nigdy nie nauczymy się nowej historii. Tutaj znajdziesz piękne dialogi i akompaniament do wszystkich książek autora. Autor pisze bardzo dobrze. Jednym słowem magia słowa. Autor w ten sposób tworzy coś niezapomnianego. Przyciąga uwagę i nie można zignorować tej kreatywności.